Mar 08, 2023
Posted by: Lozen

Marš u centru Podgorice: “Nisam tuđa večera”

Organizatori su pozvali na otpor vladavinama nasilja, nekulture i neznanja, koje društvo drže u siromaštvu i konstantno guraju u sve dublje podjele

Povodom Međunarodnog dana žena, u Podgorici je danas počeo Osmomartovski marš pod sloganom “Otpor sili i nepravdi”.

Iz Centra za ženska prava (CŽP), najavljeno je da će se učesnici marša okupiti na Trgu Nezavisnosti, gdje će se govoriti aktivistkinje za prava žena Tanja Markuš, Rebeka Čilović, Milena Blagojević, Leonora Dukaj Ivana Stanić, kao i britanska ambasadorka u Crnoj Gori Karen Medoks.

Organizatorke nose transparente “Nisam tuđa večera”, “O kukalo sudstvo ugašeno”, “Nisam ti ja deminutiv”…

Iz CŽP-a su kazali da će se grupa kretati Ulicom Slobode, zatim Bulevarom Petra Cetinjskog, kojim će ići do mosta Blaža Jovanovića a zatim ulicom Stanka Dragojevića i Bokeškom ulicom nazad do Trga nezavisnosti.

Organizatori su pozvali na otpor vladavinama nasilja, nekulture i neznanja, koje društvo drže u siromaštvu i konstantno guraju u sve dublje podjele.

Izvor, foto: Dan

Slične objave

Ostavite komentar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Design by: Webfox.me

© Copyright Lozen.me 2018

IMPRESSUM
Naziv pravnog lica: Lozen digital d.o.o
Adresa: Vuka Mićunovića 52b, Nikšić
PIB: 03434826
Izvršna direktorica: Margita Bećirović Vulanović
E mail: kontakt@lozen.me